Test ReCardio në Shqipëri: disponueshmëria në farmaci, opinione të konsumatorëve dhe komente

ReCardio është një produkt inovativ 100% natyral kundër hipertensionit dhe sëmundjeve të tjera kardiovaskulare. Krijuar në një formë të kapsulave, ajo u bë e vlefshme për shitje në Shqipëri dhe vende të tjera jo shumë kohë më parë. Megjithatë, produkti arriti të marrë një ushtri të konsumatorëve besnikë, të cilët e ndjejnë efektivitetin e saj të pabesueshëm pas kursit të parë.

Ai mund të përdoret si terapi mbështetëse për njerëzit që vuajnë nga sëmundje kronike të zemrës ose që kanë patur infarkt miokardi në të kaluarën. Substancat organike natyrale, ekstraktet bimore dhe vitaminat e grupit B ndihmojnë në ndërtimin e indeve më të forta dhe më elastike të enëve të gjakut dhe normalizimin e presionit të gjakut. E gjithë lista e përfitimeve të produktit është si më poshtë:

 • Redukton simptomat e hipertensionit, të tilla si: hyperemia (skuqje e fytyrës), dhimbje koke, ngurtësi në gjoks, dobësi dhe humbje frymëmarrje — për 89% të pacientëve;
 • Përmirëson vetitë e ripërtëritjes së trupit — në mbi 96% të pacientëve;
 • Mbron muskujt e zemrës nga stresi oksidativ — në 87% të rasteve;
 • Bën mure e enëve më elastike — në mbi 94% të rasteve;
 • Redukton nivelet e kolesterolit të keq — në 92% të pacientëve.

Si funksionojnë kapasulat ReCardio? Premtimet e prodhuesit dhe rezultatet e testeve klinike

ReCardio u krijua për të zëvendësuar disa barna të farmacisë për parandalimin dhe trajtimin e sëmundjeve kardiovaskulare në të njëjtën kohë. Këto kapsula ndihmojnë në përmirësimin e cilësisë së jetës, harrojnë për lodhje dhe kufizime fizike që shkaktojnë probleme të zemrës. Formula e produktit mori 4 patenta dhe u testua për gati tre vjet në laboratorët kryesorë mjekësorë të Shteteve të Bashkuara.

Nëse keni rrezik të lartë të sëmundjeve kardiovaskulare, presionit të lartë të gjakut, rrezikut të koagulimit të gjakut ose një sulmi në zemër në të kaluarën — kapsulat ReCardio mund të ndihmojnë në mënyrë të konsiderueshme për të zvogëluar këto rreziqe dhe për të përmirësuar gjendjen tuaj shëndetësore.

Efekti bëhet i dukshëm pas kursit të plotë të trajtimit dhe mbetet për një kohë të gjatë. Prandaj, nuk duhet të ndërpreni marrjen e kapsulave, mos humbni asnjë dozë dhe ndiqni me kujdes udhëzimet. Për të mësuar si të merrni ReCardio, shihni informacionin mbi paketën ose të vazhdoni ta lexoni këtë artikull.

Pas një kursi të trajtimit të kryer në mënyrën e duhur, konsumatorët vërejnë presion të ulët të gjakut, funksion më të mirë të zemrës, gjumë të përmirësuar dhe humor energjik.Në këtë artikull ne do të japim një skicë të veprimit, të komponentëve dhe avantazheve të kapsulave ReCardio në detaje.

Si funksionojnë kapasulat ReCardio? Premtimet e prodhuesit dhe rezultatet e testeve klinike

Gjatë testeve klinike shumëkëndëshe në Shqipëri dhe në vende të tjera të zhvilluara nga Shoqata Evropiane e Kardiologjisë (ESC), janë dokumentuar efektet e mëposhtme të ReCardio:

 • Reduktimin e fazës së hipertensionit (nga 2 në 1 dhe nga 1 deri në asnjë) së bashku me kontroll të zgjatur mbi tensionin e gjakut
 • Minimizimin e dhimbjeve dhe pakënaqësive të shkaktuara nga hipertensioni dhe sëmundje të tjera kardiovaskulare
 • Më pak pllaka kolesteroli
 • Ulje edemash dhe mbajtje të tepërt të ujit
 • Përmirësim i vetive të vetë-shërimit të trupit.

Shkencëtarët monitoruan 350 pacientë gjithsej dhe 9 nga 10 kanë vërejtur përmirësime në testet e tyre shëndetësore dhe gjendjen e përgjithshme fizike pas konsumimit të një pakete ReCardio.

Përbërësit janë të testuar në kohë, efektive dhe të fuqishme. Ato përfshijnë ekstrakte natyrore, elementë gjurmë dhe vitamina për të mbështetur funksionimin e shëndetshëm të zemrës dhe normalizimin e presionit të gjakut pa ndonjë rrezik dhe pasoja anësore.

Ky produkt është i certifikuar dhe është zyrtarisht i disponueshëm për shitje në Shqipëri dhe në shumicën e vendeve të tjera. Kini vëmendje që ju nuk mund ta bleni atë në një farmaci apo në Amazon, e vetmja mënyrë e ligjshme për të blerë ReCardio është të porositni nga faqja zyrtare.

Përvoja e përdoruesve të dorës së parë nga klientët dhe vlerësimet e mjekëve në lidhje me ReCardio

Nga disa qindra rishikime dhe dëshmi për këtë produkt, ekipi ynë ka përzgjedhur më të vlerësuarat dhe populloret dhe ka marrë nga një koment nga një kardiolog profesionist. Lexoni ato më poshtë.

Jeffrey Amber — specialist në Qendrën Amerikane të Kardiologjisë

Për 25 vjet përvojë unë mund të them se medikamentet bimore dhe produktet e tjera kanë efekt të mjaftueshëm në shëndetin kardiovaskular. Megjithatë, shumica e tyre duhet të merren për 3-4 muaj për të treguar rezultatet e para. ReCardio është produkt i ri dhe organikisht i përmirësuar kundër hipertensionit. Ai përmirëson performancën e zemrës, ndihmon në balancimin e presionit të gjakut dhe eliminimin e simptomave të pakëndshme që njerëzit me hipertension mund të përjetojnë.

Unë rekomandoj ReCardio për pacientët e mi për parandalimin, trajtimin në fazat e para dhe terapinë mbështetëse. Jepni një mundësi! Sigurohuni që blini nga shitësit e ligjshëm.

Melissa Hughes, 65 vjeçe

E diagnostikuar me hipertension rreth 18 vjet më parë, fillova vetë-edukimin në këtë drejtim. Unë e di se shumica e barnave tradicionale shkaktojnë varësi; prandaj, unë isha duke kërkuar një ilaç natyral, efektiv nga njëra anë dhe të sigurt nga ana tjetër. Unë jam shumë e lumtur që kam gjetur ReCardio për shkak të disa komenteve të dobishme të përdoruesve. Një marrje 21-ditore e këtyre kapsulave ka përmirësuar shumë gjendjen time: Unë mund të marrë përsëri shkallët dhe mund të shkoj të fle pa përdorur monitorin e gjakut. Gjithashtu, indeksi im i keq i kolesterolit u ul. Bleva një tjetër pako për burrin tim.

Daniel Stew, 72 vjeç

Unë jam i prirur gjenetikisht për të pasur presionin e gjakut të lartë dhe për të marrë medikamente në mënyrë të rregullt. Kohët e fundit kam vërejtur se nuk më ndihmojnë si zakonisht. Më bëri të kërkoj për metoda të reja të kontrollit të presionit të gjakut. Gjeta ReCardio dhe e porosita atë nga faqja zyrtare dhe jam i lumtur që e bëra këtë. Ai përmirësoj efikasitetin e terapisë time tradicionale; këto kapsula nuk ndërhyjnë me shumicën e barnave kundër sëmundjeve kardiovaskulare. Ata janë krejtësisht të sigurta dhe kanë çmim të pranueshëm.

Komentet dhe vlerësime negative rreth ReCardio: a ka klientë të zhgënjyer?

Komentet dhe vlerësime negative rreth ReCardio: a ka klientë të zhgënjyer?

Për sa kohë që vlerësimet pozitive të klientëve janë të disponueshme në shumë burime online, vlerësimet negative janë të vështira për t’u gjetur, por ekzistojnë. Përbërësit e kapsulës janë të fuqishëm dhe të sigurt për mbi 94% të pacientëve dhe studimet klinike e vërtetojnë këtë fakt — pse mund të kenë efektivitet të ulët për 6% të mbetur?

Specialistët tanë vendosën të kontaktojnë klientët e zhgënjyer dhe t’u bëjnë disa pyetje për të kuptuar, pse ndodhi kështu. Këtu janë tre arsyet më të zakonshme, pse ReCardio dështoi të punonte për dikë.

 1. Pritshmëritë e larta për produktin është arsyeja kryesore e komenteve negative në dispozicion në internet. Jini realistë dhe pranoni që sëmundjet kronike të zemrës që kërkojnë një operacion nuk mund të trajtohen nga ReCardio. Prodhuesi zyrtar nuk do të garantojë kurrë gjëra të tilla. Kapsulat përdoren për të përmirësuar gjendjen e muskujve të zemrës dhe mureve të enëve, për të kontrolluar presionin e gjakut dhe për të përshpejtuar shërimin pas procedurave invazive.
 2. Konsumatorët e zhgënjyer kanë ndërprerë kursin ose kanë humbur dozën më shumë se një herë gjatë kursit. Shkeljet e tilla të udhëzimeve të ReCardio për përdorim çojnë në efikasitet të ulët të produktit.
 3. Shumë blerës, të cilët kanë lënë komente negative për këtë produkt, informojnë se ata kanë porositur në faqet e internetit të palëve të treta. Do të thotë, ata blenë një paketë të falsifikuar ReCardio që është e padobishme, natyrisht.

Numri në rritje i ankesave të përdoruesve na kujton për mënyrën e vetme të besueshme për blerjen e këtij produkti në vendin tuaj: nga faqja zyrtare e shitësve të ligjshëm vetëm.

Si të përdorni kapsulat ReCardio për efekt më të mirë?

Udhëzimet e detajuara të produktit se si të merrni ReCardio vendosen në paketimin e produktit. Konsumatorët, të cilët tashmë e kanë blerë atë, mund ta përdorin atë në mënyrë të sigurt. Për blerësit potencialë e vendosim atë më poshtë:

 1. Doza e rekomanduar ditore është një kapsulë në ditë e marrë me një gotë ujë pas ushqimit të parë ose të dytë.
 2. Shmangni rritjen e dozës pasi mund të shumëfishoni rreziqet e alergjisë ose të keni pasoja të tjera të pakëndshme.
 3. Shmangni kombinimin e kapsulave me alkool. Bëni të paktën 12 orë ndërprerje dhe kontrolloni sasinë e alkoolit gjatë kursit (jo më shumë se një ose dy pjesë njëhkohësisht).
 4. Qëndroni besnik me mënyrat e shëndetshme të ngrënies dhe qëndroni aktivë për të mbështetur rezultatet.

Komponentët aktivë të kapsulave ReCardio: efikasiteti dhe siguria e tyre

E gjithë lista e përbërësve të produktit duke përfshirë doza dhe përqindje të sakta është një sekret tregtar. Formula është e bazuar në komponente të certifikuara laboratorike dhe vitamina. Ata kanë rrezik të ulët alergjie dhe funksionojnë për shumicën e njerëzve. Informacioni për secilin komponent mund të gjendet lehtësisht në burimet mjekësore dhe në Wikipedia.

ReCardio përbëhet nga:

 • Ekstrakt Stonkropi (stonecrop) me ngjyrë të kuqe dhe ari;
 • Ekstrakt Xhinko Biloba (Ginkgo Biloba);
 • Ekstrakt Murriz (Haëthorn);
 • Vitamina B1, B2 dhe B6;
 • Ekstrakt i hithrave;
 • L-lizin amino acid;
 • Ekstrakt i shelgut të bardhë;
 • Ekstrakt me larsh.

Kundërindikimet dhe efektet anësore të kapakëve ReCardio

Tri studime klinikash të kryera në Shqipëri dhe vende të tjera kanë zbuluar se ky produkt është i lirë nga efektet anësore, përveç intolerancës individuale ose alergjive ndaj ndonjë prej përbërësve të tij (por ndodh jashtëzakonisht rrallë vetëm në 0,5% të rasteve).

Kundërindikimet janë si më poshtë:

 • Shtatzënia dhe ushqyerja me gji;
 • Mosha nën 18 vjeç;
 • Marrja me shtesa të tjera bimore.

E vetmja pengesë e produktit e përmendur nga disa konsumatorë është forma e saj. Kapsulat mund të jenë të vështira për të gëlltitur, por për të kapërcyer këtë vështirësi vetëm sigurohuni që ta merrni me një gotë ujë.

Ku mund të blini ReCardio-n origjinal? Faqja zyrtare

Ku mund të blini ReCardio-n origjinal? Faqja zyrtare

Në Shqipëri dhe vende të tjera, produkti mund të blihet në mënyrë të sigurt vetëm në faqen e internetit të shitësit të ligjshëm. Nuk ka mënyra të tjera për të garantuar cilësinë e vërtetë të produktit. Tregjet e palëve të treta (duke përfshirë Amazon) dhe farmacitë nuk mbajnë të drejtën zyrtare për shpërndarjen e ReCardio. Sigurohuni që bleni në

faqen zyrtare të internetit.

Si te blejmë?

 • Futni disa informacione rreth jush në faqen e internetit: vetëm emrin dhe numrin tuaj të telefonit. Kini parasysh: mos paguani kurrë para se të merrni produktin.
 • Menaxherët e kompanisë do t’ju telefonojnë, përgjigjen pyetjeve tuaja dhe ndihmojnë për të bërë porosinë

Merri kapsulat e ReCardio dhe paguani për blerjen.

УжасноПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 50, в среднем: 4,80 из 5)
Загрузка...